Na początku było 20 zł

"Bogatym Być" - dla każdego to słowo oznacza co innego. Dla jednego bogactwo to 100 000 a kto inny doda do tej liczby jedno, dwa, trzy lub więcej zer. Bogactwo to stan subiektywny dlatego na początek stawiam sobie cel zdobycia miliona złotych. Niemożliwe? Być może. Czy warto próbować? Na pewno.
W tej chwili mam 27 lat i stabilną pracę, z której nie mam na razie zamiaru rezygnować. Na zdobycie miliona daję sobie 10 lat. Ukończyłam studia wyższe i trzy kierunki studiów podyplomowych. Niestety żadne z nich nie dotyczą zarządzania własnymi finansami. To błąd, który jeszcze może naprawię.
Co mam w zanadrzu? Bardzo silną motywację. Konto w mBanku z saldem 20 zł oraz dokumenty do uruchomienia usługi eMakler oraz Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych, które dziś zamierzam wypełnić i wysłać do banku aby aktywować te usługi. No i mojego bloga, na którym zamierzam informować o moich potyczkach. Jeśli macie jakieś doświadczenia w zdobywaniu miliona to będą one bardzo mile widziane. Zapraszam do komentowania.

Komentarze

 1. Dzięki za podlinkowanie, jak napiszesz kilka notek to też Cię podlinkuję. Na początku mogę Ci co najwyżej życzyć sukcesów w oszczędzaniu i inwestowaniu.
  Co do bloga poluźnij jakoś ustawienia komentarzy, żeby anonimowi oraz Nazwa/URL też mogli komentować, zainstaluj sobie statystyki Analytics i przepuść RSS przez Feedburnera.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za pierwszy komentarz i wszystkie (bardzo przydatne zresztą) uwagi. Pierwszy raz korzystam z RSS i ciekawa jestem efektów. Ale co z tym Feedburnerem? Chyba potrzebuję małego szkolenia. Jeśli coś Ci jeszcze przyjdzie na myśl to chętnie wysłucham kolejnych uwag.

  OdpowiedzUsuń
 3. Feedburner - po prostu "palisz" (Burn a feed) swój kanał w feedburnerze a potem adres kanału z feedburnera wklejasz do bloggera (Ustawienia>Kanał witryny>Adres url przekierowania) i dzięki temu masz dostęp do statystyk subskrybentów. Później możesz też dodać sobie reklamy AdSense do kanału, aby czytający bloga przez Czytnik RSS też się nie marnowali.
  Feedburner należy do google dlatego Blogger+AdSense+Feedburner+Analytics to wygodny zestaw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za wyjaśnienia. Zastosowałam się do tego co napisałeś o Feedburnerze. AdSense na razie nie będę dodawać, ale dobrze wiedzieć, że jest tak opcja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Założenie bloga to dobra decyzja. Życzę powodzenia w oszczędzaniu i zapraszam w wolnej chwili na swój blog :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Milion w 10 lat to jeżeli się nie liczy na totolotka itp. to miesięcznie trzeba by było odkładać 'tylko' niecałe 10.000zł :) Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Piotrek
  Dziękuję. Myślę, że ta forma opisywania moich działań będzie mnie bardziej mobilizowała do realizacji planu. Najlepiej jest przecież nie robić nic :) A poza tym zamierzam wymieniać doświadczenia z innymi. Myślę, że zbliży mnie to znacznie do celu i uświadomi mi co jeszcze mogę zrobić lub gdzie popełniam błąd.

  @opiotr
  Dokładnie jest to 8333 zł miesięcznie, co daje 278 zł dziennie. Twoja kalkulacja jest mocno zawyżona :) Dzięki za wsparcie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Prowadzę podobnego bloga. Życzę powodzenia w dążeniu do miliona!

  OdpowiedzUsuń
 9. każdy jakoś zaczyna :) powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Miło mi będzie jeśli podzielisz się ze mną swoją opiną!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
blog Kobieta Zaradna Finansowo na Facebooku!