Bogatym Być, czyli Kobieta Zaradna Finansowo: Dlaczego październik jest miesiącem oszczędzania?

Dlaczego październik jest miesiącem oszczędzania?

Nie wiem kto i kiedy to ustalił, ale faktem jest, że październik nazywany jest miesiącem oszczędzania. Po wakacjach w lipcu i sierpniu i powrocie do rzeczywistości we wrześniu przychodzi czas na przeanalizowanie własnego życia pod kątem finansów osobistych. Kto jeszcze tego nie zrobił niech się bierze do roboty, bo przed nami długi weekend i potem na pewno nie będziesz już pamiętał o tym żeby sprawdzić gdzie "lokujesz" :) własne pieniądze.
Czy zastanawialiście się jednak czemu to właśnie październik nazywany jest miesiącem oszczędzania? Powyżej wyjaśniłam dlaczego - moim zdaniem - miesiącem oszczędzania nie jest lipiec, sierpień i wrzesień. Mam taką tezę, że w drugim półroczu październik jest jedynym miesiącem, w którym można zarządzić analizę własnego portfela z tego prostego powodu, że w listopadzie i grudniu jest tak dużo wydatków związanych m.in. ze świętami, że plan na zarządzanie domowym budżetem powinien być już gotowy. A zatem do dzieła!


4 komentarze:

 1. 31 października - no jeszcze się zmieściłeś z tym miesiącem oszczędzania ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja polecam raczej inwestować niż oszczędzać ale to moje zdanie :) Zapraszam
  Inwestycje Bez Wkładu Własnego
  Pozdrawiam
  Marcin Oniszczuk

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielu ludzi w styczniu zaciąga kredyty i bierze pożyczki, by załatać dziurę w domowym budżecie po Świętach. Znacznie lepszym pomysłem będzie oszczędzanie w październiku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy miesiąc powinien być miesiącem oszczędzania, nie tylko październik (http://investpuls.pl/jak-zaczac-oszczedzac-aby-osiagnac-swoje-cele.php). A sama terminologia wzięła się z PRL-u. Ale dlaczego? Nie wiem.

  OdpowiedzUsuń

Miło mi będzie jeśli podzielisz się ze mną swoją opiną!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
blog Kobieta Zaradna Finansowo na Facebooku!