W lokatach i na kontach oszczędnościowych zawiało nudą

W zeszłym roku o tej porze mogliśmy obserwować walkę banków przebijających swoje oferty oprocentowania lokat. Korzystne oferty na poziomie 7-8% to już jednak przeszłość. Nawet najlepsi gracze, którzy najczęściej przyciągali nas w zeszłym roku swoją ofertą kont i lokat, tak jak Polbank czy Eurobank, po cichu obniżają oprocentowanie. Niestety!

Szczególnie boleśnie mogą to odczuć posiadacze kont oszczędnościowych ze zmiennym oprocentowaniem, gdzie oprocentowanie zmniejszane jest dosłownie z dnia na dzień zmuszając nas do bacznego przyglądania się  i w miarę możliwości reagowania na zmiany.

Jako oszczędzający, który zdecydowanie preferuje obecnie bezpieczne formy lokowania pieniędzy, w obawie przed kolejnymi spadkami szukam produktów o najwyższym stałym oprocentowaniu. Bowiem mimo zapewnień analityków i optymistycznych prognoz na zmiany będziemy musieli zapewne jeszcze trochę poczekać.

Tymczasem wszystkie moje środki ulokowane są obecnie na Lokacie Swobodnej w Kredyt Banku. W najbliższych dniach z części tych środków utworzę lokatę w Open Finance oprocentowaną na 5,65,  która ciągle pozostaje bezkonkurencyjnym produktem a możliwość jej założenia jest jeszcze do 2 lutego - chyba, że oferta znowu zostanie przedłużona, jak miało to już miejsce.

Komentarze

 1. Pamiętaj również, że wniosek na Lokatę Optymalną w OF, złożony 2 lutego, jest ważny jeszcze przez 14 dni. Można się dzięki temu zabezpieczyć przed spadkiem oprocentowania czy wycofaniem Lokaty z oferty.

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam - na pewno jest to jakieś zabezpieczenie w przypadku jeśli oferta innych banków w sposób drastyczny zmieni się. Dzięki za info.

  OdpowiedzUsuń
 3. mBank na ciekawą lokatę jednodniową, "Czysty zysk", oprocentowanie 4.6%, wkład od 10k. Codzienna kapitalizacja pozwala uniknąć podatku Belki.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Paweł

  Sam pomysł lokaty jednodniowej jest bardzo ciekawy, ale oprocentowanie niezbyt imponujące.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Miło mi będzie jeśli podzielisz się ze mną swoją opiną!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
blog Kobieta Zaradna Finansowo na Facebooku!