Lokata optymalna w Open Finance

Wszyscy Ci, którzy szukają atrakcyjnego oprocentowania depozytów, dziś zapewne otworzą stronę http://lokaty.open.pl/ , czyli ofertę Open Finance z najlepiej oprocentowaną obecnie lokatą optymalną. I co tam znajdą? Zapowiedzi, że oferta ta zostanie obniżona nie sprawdziły się. Lokata została przedłużona o dwa tygodnie, do 16 lutego.
Niemniej zdecydowałam się już wczoraj skorzystać z oferty i po raz pierwszy przelałam na otwartą tam lokatę swoje środki. Ponieważ po raz pierwszy w ten sposób otwieram lokatę mam nadzieję, że środki znajdą się we właściwym miejscu i we właściwym czasie do mnie wrócą :-).

Dodano: 3.02.2010, godz. 11:49
Dziś obniżono oprocentowanie na lokacie swobodnej w Kredyt Banku z 5.3 na 5% - można więc powiedzieć, że moja decyzja o umieszczeniu części środków właśnie na lokacie optymalnej odbyło się w dobrym czasie.

Komentarze

 1. Wszystko powinno działać prawidłowo. Przez cały okres trwania lokaty można sobie na bieżąco sprawdzać stan odsetek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już logowałam się do systemu. Teraz czekam aż lokata pojawi się jako aktywna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też, miałem obawy, ale po lokacje testowej zaryzykowałem i też nie żałuje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja lokata już aktywna :) Miałam trochę stresu, bo jak na pierwsza lokatę to wrzuciłam sporo kasy, ale jak widać niepotrzebnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam u nich spora kase i wszystko dziala w porzadku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Karolina. Otrzymalas juz od Open Finance potwierdzenie zalozenia lokaty na swoj adres
  e-mail ?
  Ponadto czy otrzymalas juz potwierdzenie w formie papierowej na adres zamieszkania ?

  OdpowiedzUsuń
 7. @ Tomasz

  Nie otrzymałam potwierdzenia na e-mail, w przypadku dłuższych lokat przysyłają je pocztą, ale po zalogowaniu się lokata pokazuje się jako aktywna co oznacza, że środki wpłynęły.

  OdpowiedzUsuń
 8. Karolina,
  to jest wlasnie to co mnie niepokoi w Open Finance. Skoro lokata jest zakladana za pomoca elektronicznych form kontaktu, to tak szybko jak pojawila sie aktywna w ich systemie, tak rownie szybko i automatycznie natychmiast powinno dotrzec do wlasciciela lokaty potwierdzenie na podany adres e-mail. Nastepnie rozumiem ze z pewnym skonczonym (podkreslam)opoznieniem (poczta tradycyjna) potwierdzenie w formie papierowej dotrze do Ciebie. Dopiero wtedy to jest jakis dokument, ze to Ty nadal masz te pieniadze i masz do nich pelne prawo. Widzisz w ich systemie, ze pieniadze pracuja na lokacie, ale jaka masz gwarancje, ze je otrzymasz po zakonczeniu lokaty na swoj rachunek ? Wedlug mnie po to jest to potwierdzenie. Dopoki nie masz potwierdzenia, w jaki sposob zazadasz od Open Finance zwrotu swoich pieniedzy obojetnie czy to w trakcie trwania lokaty gdyby zaszla taka potrzeba, czy to juz po zakonczeniu lokaty ? Wedlug mnie oni maja cos nie tak ze swoim systemem informatycznym albo sa to dzialania celowe ? - co Ty o tym myslisz ? Zauwaz, ze jedyna forma kontaktu z nimi jest infolinia lub e-mail. Jesli nie dochodza e-maile z potwierdzeniami, to czy beda do nich dochodzily e-maile z Twoimi zapytaniami do nich i czy oni beda na nie odpowiedac skoro zawodzi system komunikacji przez e-mail ? Pozostanie Ci tylko infolinia. A co jesli przez ich infolinie nie bedziesz mogla sie dodzwonic do konsultanta, bo ciagle bedzie komunikat-"Aktualnie wszyscy nasi konsultanci sa zajecie, prosimy o oczekiwanie" ?
  Wedlug mnie jest to zle zorganizowanie juz na poziomie poczty elektronicznej poniewaz po zalogowaniu sie na swoje konto, gdzie mozesz obserwowac lokate, z tamtego poziomu mozesz do nich wyslac zapytanie, ale odpowiedz mozesz otrzymac juz tylko na e-maial zewnetrzny. Tak nie powinno byc. Odpowiedzi na zapytania powinny przychodzic natychmiast po ich udzieleniu i to wewnetrz systemu w ktorym obserwujesz lokate. W innym przypadku jesli zawiodl ich system informatyczny lub nie dodzwonisz sie na infolinie, to kontakt moze sie z nimi urwac i pozostanie tylko czekac na zakonczenie lokaty z nadzieja ze pieniadze wroca automatycznie na rachunek z ktorego byly na ta lokate przelewane.

  OdpowiedzUsuń
 9. @ Tomasz

  Czekanie na otwarcie i potwierdzenie lokaty jest stresujące - to fakt. Może zatem trzeba by poinformować o tym Open Finance w jaki sposób mogliby uspokoić swojego klienta w oczekiwaniu na potwierdzenie otworzenia lokaty (wyślę im lik do tego wpisu :)). Należy uwzględnić, że systemy pozwalające na otwarcie lokaty przez internet istnieją w Polsce od niedawna - zatem można się spodziewać, że będą one usprawniane. Nie wiem jak wygląda to w innych bankach/ instytucjach finansowych więc brak mi skali porównawczej - może inne instytucje mają te sprawy lepiej rozwiązane. Niemniej, skoro oferta Open Finance jest w tej chwili najlepsza to myślę, że warto z niej korzystać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Miło mi będzie jeśli podzielisz się ze mną swoją opiną!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
blog Kobieta Zaradna Finansowo na Facebooku!