Życie to nie tylko pieniądze

Czy słyszałeś lub czytałeś kiedyś słowa "Pieniądze to nie wszystko"? Całe nasze życie związane jest w jakiś sposób z pieniędzmi zatem trudno nam czasem zauważyć jak wiele posiadamy pomimo braku pieniędzy. Pieniądze mogą wiele zmienić lub usprawnić w Twoim życiu, mogą sprawić, że lepiej zadbasz o swoje zdrowie czy edukację, mogą wreszcie sprawić ci wiele radości i przyjemności - pomyśl tylko o jakimś egzotycznym miejscu na wakacyjny wypad, pobycie w SPA czy super aucie.

Wiemy zatem co pieniądze mogą nam dać, pomyślmy teraz zatem czego na pewno dać nam nie mogą...

Zasobność w jakich wymiarach - Twoim zdaniem - daje prawdziwe bogactwo?

Komentarze

 1. Moim zdaniem bogactwo o którym piszesz warunkuje przede wszystkim:
  1. rodzina
  2. rodzina
  3. zdrowie

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie od 1 do 3 rodzina, potem zdrowie, przyjaciele i wartości, które wyznaję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uważam że pieniądze są ważne. Podobnie jak zdrowie i miłość. Bez żadnej z tych trzech rzeczy nie można (moim zdaniem) szczęśliwie żyć. Nawet jeśli ktoś twierdzi że pieniądze nie są ważne to na pewno zmieni zdanie gdy mu ich zabraknie.

  Odpowiadając na twoje pytanie: Bogactwo to dla mnie harmonia, czyli równowaga polegająca na posiadaniu pieniędzy, zdrowia i miłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ Zbyszek

  ... i ja uważam, że pieniądze są ważne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Racja, pieniądze same w sobie nie dają szczęścia, szczęście a raczej zadowolenie daje to co można za nie mieć: podróże, itd. Ale nie są gwarantem miłości, zdrowia...

  OdpowiedzUsuń
 6. Pieniądze dają czas wolny lub więcej czasu wolnego, co przekłada się na mniej pracy, a to z kolei przekłada się na mniej stresu, a odwrotnością stresu jest szczęście lub spokój.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Miło mi będzie jeśli podzielisz się ze mną swoją opiną!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
blog Kobieta Zaradna Finansowo na Facebooku!