Zarabianie w Internecie na reklamach i PP - alternatywa dla bloga

Zarabianie w Internecie to temat niezwykle ciekawy, nic zatem dziwnego, że powstaje na ten temat wiele publikacji. Popularność wyrażenia "zarabianie w Internecie" jest ogromna. Ci, którzy prowadzą bloga wiedzą, że zarabianie na reklamach czy programach partnerskich jest możliwe, ale dobre wyniki osiągają jedynie nieliczni - osoby z pasją a do tego wystarczająco wytrwałe aby przetrwać pisarski kryzys, kiedy już nie wiadomo o czym pisać.
Blogger jest świetnym narzędziem do zarabiania czy wiesz coś na temat pozycjonowania czy też nie. Umiejętność promocji własnej strony na pewno pomaga, ale jeśli nie chcesz się tego nauczyć a masz wiele ciekawych i poczytnych tematów do poruszenia, które ponadto znajdą grono czytelników to również masz szansę na zarobienie pieniędzy. Przepisu na sukces nie ma, są jedynie wskazówki i dobre rady, które możemy wykorzystać lub nie.
Zarabianie w Internecie na reklamach umożliwia wiele różnorodnych narzędzi - mini strony, portale, strony tematyczne lub ogólne, blogi czy też portale społecznościowe. Aby stworzyć większość tego typu narzędzi do zarabiania trzeba jednak poświęcić sporo czasu a często również pieniędzy. Jeśli chcemy stworzyć coś wyjątkowego i trwałego to nasza praca i pieniądze na pewno są niezbędne i wpłyną korzystnie na postrzeganie naszej strony przez odwiedzających stronę czytelników. A co jeśli nie dysponujemy odpowiednimi środkami lub nie chcemy inwestować zbyt wiele? Do dyspozycji mamy różne bezpłatne narzędzia, które są odpowiedzią na nasze potrzeby.

W jednym z wpisów podsumowujących moje zarobki wspomniałam, że otrzymałam wypłatę z adsense (za kliknięcia w reklamy pojawiające się na stronie). Wspomniałam też, że z bloga pochodzi jedynie część zgromadzonych środków, a co z resztą? Pozostała część pochodzi ze stworzonego przeze mnie forum. Nie jest istotna nazwa forum ani jego treść, choć nie przeczę, że wybór tematyki forum podobnie jak bloga to kwestia kluczowa. Najistotniejszy jest fakt, że jest to gotowe narzędzie do zarabiania i to całkowicie za darmo - z możliwością umieszczenia na nim reklam np. Google.

Nic nie zrobi się samo to sprawa oczywista - forum, aby się rozwinąć potrzebuje czytelników i osób, które będą chciały na nim wymieniać poglądy i to jest główne zadanie administratora - promocja strony.  Kluczem  do stworzenia zarabiającego forum jest wybór odpowiedniego narzędzia, gdyż jak łatwo się przekonacie, stron, na których można założyć forum jest wiele - aby się o tym przekonać wpisz w wyszukiwarkę hasło "bezpłatne forum". Jedynie nieliczne ze stron oferują możliwość zarabiania, a jeszcze mniejsza grupa oferuje możliwość zarabiania na wyłączność, tzn. nie musisz się dzielić przychodami z reklam z właścicielem strony. 

Kiedy zainteresowałam się tym tematem a było to około 1,5 roku temu opcję taką oferowała jedna tego typu strona - Frix.pl. Strona ta ciągle się rozwija dając administratorom for coraz bardziej rozbudowane narzędzia do zarządzania - zmiana wyglądu, logo, portal, wysyłanie maila do zarejestrowanych użytkowników forum, podpis w stopce umożliwia umieszczenie linków do partnerskich stron- wszystko czego trzeba aby sprawnie rozwijać nasze forum. Tu przykładowe forum.

Tak jak każde tego typu narzędzie można je wykorzystać z sukcesem lub nie. Wiele zależy od naszych pomysłów, zaangażowania i cierpliwości - rozwój forum to zwykle długofalowy proces.

Minusem  forum stworzonego na frix.pl jest fakt, że w jego obecnej fazie rozwoju nie można przenieść go na własny serwer czy wykupić dla niego własnej domeny, choć niewykluczone że opcje takie mogą się pojawić. W praktyce oznacza to, że praca, którą włożymy w rozwój forum może przepaść gdy administrator strony zdecyduje się zawiesić działalność. Plusem natomiast fakt, że od czasu do czasu nasze forum promowane jest na stronach grupy z którą związany jest frix.pl, m.in. na pudelku. Jak się zapewne domyślacie taka reklama może generować olbrzymi ruch na naszą stronę a co za tym idzie w tych dniach zwiększone są również przychody z reklam. Osoby, które są zainteresowane możliwościami jakie daje ten portal zapraszam na ich stronę.

Co myślicie o zarabianiu w ten sposób? Zapraszam do dyskusji!


Komentarze

 1. Fajnie że można takie forum mieć za darmo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już założyłam forum. Teraz czekam na wyniki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, chciałbym Ci zaproponować wymianę linkiem z moim serwisem o podobnej tematyce (zarabianie-przez-internet.com). Więcej możesz przeczytać tutaj: http://zarabianie-przez-internet.com/wymiana-linkiem Zapraszam do współpracy i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Link umieściłam! Czekam na rewanż.

  OdpowiedzUsuń
 5. hej, założyłem tam kilka forów i będzie więcej - niestety nie znam się zupełnie na grach, bo widzę, że ten temat ma najwięcej ruchu :-)
  Ale poczekam, akurat cierpliwość to mam -

  Czy znasz inne fora, na których można zarabiać? Mogą być po angielsku. W sumie muszą być po angielsku, bo wszystko najpierw jest po angielsku :-).

  OdpowiedzUsuń
 6. @ tuklikamy

  Nie, nie znam innych for tego typu. Od czasu kiedy szukałam minęło sporo czasu zatem lepiej dobrze się rozejrzyj.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brałem udział w wielu programach zarabianiu na reklamie. W końcu postanowiłem utworzyć własną platformę reklamową. CO mi to dało? Głównie to, że całość zysków idzie na moje konto, a nie do agencji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Platformę reklamową? Może coś więcej na ten temat?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Miło mi będzie jeśli podzielisz się ze mną swoją opiną!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
blog Kobieta Zaradna Finansowo na Facebooku!