Najbogatszy człowiek w Babilonie - kilka słów o książce

Są takie książki, z których wiedza szybko się dezaktualizuje, są też takie, które są ponadczasowe i do nich właśnie należy książka "Najbogatszy człowiek w Babilonie", której autorem jest George S. Clason. Myślę, że nie będzie przesadą jeśli porównam ją do książki "Bogaty ojciec, biedny Ojciec" R. Kiyosaki.Książka jest światowym bestsellerem. Autor w formie, krótkich opowiadań prezentuje uniwersalne zasady dotyczące zarządzania własnym majątkiem, długami czy inwestowania kapitału.

Forma książki przypomina opowieść, która umiejscowiona jest w Babilonie - mieście powstałym na piasku, które mimo trudnego położenia (piasek, brak wody), dzięki mądrości swoich mieszkańców przeobraziło się w najbogatsze i najwspanialsze miasto w historii.

Książkę przyjemnie się czyta bo niejako przy okazji wprowadza nas w świat prowadzenia budżetu domowego i budowania krok po kroku naszego majątku. Nie jest to typowy nudny poradnik i myślę, że to wielka zaleta tej książki. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Studio Emka. Polecam lekturę szczególnie tym, którzy są na początku swojej edukacji finansowej.


Kobieta Zaradna Finansowo na Facebooku - dodaj stronę do ulubionych!

Komentarze