300 zł do wydania w Biedronce za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity! Znowu!


Ruszyła druga edycja promocji, która cieszyła się ogromną popularnością w 2017 roku. Oferta była tak popularna, że „zapchała” infolinię banku! Tym razem do zdobycia jest 300 zł w formie bonu do sklepów Biedronka za wyrobienie karty kredytowej Citibanku i… wykonanie łącznie 10 płatności za zakupy! :)
Ja skorzystałam z tej akcji wraz z mężem w październiku. Łącznie otrzymaliśmy 800 zł na zakupy za dwie wydane karty. Tym razem oferowana kwota jest nieco mniejsza, ale również atrakcyjna biorąc pod uwagę, że nie napracujemy się bardzo spełniając warunki do otrzymania vouchera.

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Oprócz tego wymagane jest spełnienie minimalnych wymagań:

Podstawowe wymagania: wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę ze strony dedykowanej promocji i czekamy na kontakt ze strony pracownika banku w celu finalizacji procesu. Zazwyczaj telefon oddzwania w ciągu kilku dni roboczych, ale podczas poprzedniej edycji promocji zainteresowanie było tak ogromne, że do niektórych bank oddzwaniał nawet po tygodniu! Istotne, aby podczas kontaktu z bankiem wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celu informowania o produktach i usługach oferowanych przez podmioty współpracujące z bankiem oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.


Co dalej? Jeśli bank przyzna nam kartę, to konieczne będzie spełnienie dwóch prostych warunków. Po pierwsze – zalogowanie się do bankowości Citibank Online lub Citi Mobile nie później, niż do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy. Jeśli np. umowę zawrzemy w styczniu, to warunek trzeba spełnić najpóźniej w marcu (choć akurat zalogować do bankowości internetowej warto jak najszybciej :)).

Drugi warunek to wykonanie po 5 płatności bezgotówkowych kartą w dwóch następujących po sobie miesiącach – również najpóźniej do drugiego pełnego miesiąca po miesiącu podpisania umowy. W naszym przykładzie będzie to 5 płatności w styczniu i lutym lub 5 płatności w lutym i marcu.

Po zrobieniu 5 płatności w każdym miesiącu (łącznie 10) pamiętaj o spłacie zadłużenia! Saldo sprawdzisz logując się do bankowości online.

I już! Bank przekaże Ci nagrodę w postaci vouchera do wykorzystania w sklepach Biedronka poprzez wiadomość w serwisie bankowości internetowej. Wysyłka nagrody nastąpi w ciągu kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków (czyli w naszym przykładzie do końca marca lub kwietnia).

Szczegóły opisano w regulaminie promocji.

Ile to wszystko kosztuje?

Na koniec kilka słów o tym, jak na promocji zarobić bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Mimo tego, że nagroda w promocji jest bardzo wysoka to wcale nie oznacza, że musimy również coś od siebie dokładać (choć po cichu bank na to liczy). Wszystko dlatego, że karta kredytowa Citi Simplicity jest darmowa! Nie zapłacimy bowiem żadnej opłaty miesięcznej ani rocznej za korzystanie z niej. Możemy być również namawiani na dodatkowe płatne usługi, ale w zdecydowanej większości lepiej z nich nie korzystać – nie są wymagane.

Ważne też aby pamiętać, że karta kredytowa jest nieco innym produktem, niż zwykła karta płatnicza wydawana do rachunku osobistego. Tutaj bank daje nam do dyspozycji swoje własne pieniądze i zaznacza, że jeśli będziemy z nich (nieumiejętnie) korzystać, to możemy za to zapłacić. Cały patent polega jednak na tym, że używając karty kredytowej z głową wcale nie trzeba nic płacić – wystarczy, że zadłużenie na karcie spłacimy w okresie bezodsetkowym, który zostanie wskazany na comiesięcznym wyciągu. W ten sposób możemy korzystać z pieniędzy banku bez żadnych kosztów.

RRSO 10,74%

Skoro wszystko na być za darmo, to dlaczego na umowie mamy wyszczególniony „całkowity koszt kredytu”, a do tego rzeczywistą roczną stopę oprocentowania na poziomie 10,74%? Wszystko przez ustawę o kredycie konsumenckim, która narzuca na bank obowiązek podawania wszystkich kosztów, jakie poniesie klient, na podstawie „reprezentatywnego przykładu”. O co w tym chodzi? Bank zakłada tu, że nie postąpimy zbyt mądrze i skorzystamy z całego przyznanego nam limitu kredytowego (w końcu mamy taką możliwość), a następnie, zamiast spłacić go z głową w terminie bezodsetkowym, będziemy go spłacać na raty – przez rok. W takim przypadku nie będzie nas obowiązywał okres bezodsetkowy, więc zapłacimy odsetki. A gdyby karta była dodatkowo płatna – to i te koszty byłby wliczone w całkowity koszt i RRSO. Dlatego gorąco namawiam do mądrego korzystania z karty kredytowej – wtedy nie będziemy się musieli przejmować kosztami, bo po prostu ich nie będzie.

Podsumowując: brak opłat, proste zasady i voucher o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka po spełnieniu prostych warunków. Jeśli tylko jesteś nowym klientem Citibanku i posiadasz stałe dochody to warto skorzystać.

PS. Z promocji można skorzystać tylko korzystając z dedykowanej strony promocji.


Pamiętaj aby spłacić zadłużenie. Z karty możesz zrezygnować zaraz po odebraniu bonusu.Zapisz się na newsletter.
Wpisz adres email.
Komentarze