Dlaczego kobiety nie piszą o oszczędzaniu?

Dlaczego kobiety nie piszą o oszczędzaniu? W blogosferze trudno znaleźć porządny, poważny i często aktualizowany kobiecy blog o finansach. O tym jak bardzo przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że pisanie o finansach domowych to męska domena może świadczyć
fakt, że wszystkie maile dotyczące współpracy jakie otrzymuję zatytułowane są "Szanowny Panie". Nawiasem mówiąc, wielka szkoda, że tak wiele osób nie sprawdza nawet kogo zaprasza do współpracy.
Czy kobiety naprawdę nie mają nic w tej materii do powiedzenia. Ależ owszem - mają, i to niekiedy bardzo wiele. Jedyne co przychodzi mi na myśl jako usprawiedliwienie tej sytuacji to, że dojrzałe kobiety - żony, matki - mają po prostu mało czasu. A szkoda, bo dzielenie się swoim doświadczeniem w tej materii to prawdziwy skarb. Mało tego coraz częściej to właśnie kobiety są głową rodziny bo:
a) samotnie prowadzą gospodarstwo domowe
b) samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe (np. druga połówka pracuje za granicą lub często wyjeżdża)
c) zarabiają więcej niż mężczyźni

Kobiety często nazywane są mistrzyniami w wydawaniu pieniędzy - zapewne przez złośliwych mężczyzn :). Prawdziwą sztuką jest wydawać i mieć jednocześnie a  zapewniam Was, że mistrzostwo w tym zakresie opanowało wiele kobiet, o czym nie raz jeszcze będę próbowała Was przekonać.

Komentarze

 1. To prawda my kobiety uwielbiamy wydawać pieniążki niestety nawet jak mamy ich mało :D I to prawda że kobiety także potrafią dobrze zarządzać finansami

  OdpowiedzUsuń
 2. To moja żona namówiła mnie do oszczędzania. Choć oczywiście lubi drobne przyjemności to ma dużą wiedzę o finansach i lubi się tym zajmować.
  Może w niedalekim czasie będzie więcej blogerek, które dzielą się propozycjami skutecznego oszczędzania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również częściej spotykam się z rozrzutnymi mężczyznami i oszczędnymi kobietami. Facet zarabia pieniądze, a kobieta potrafi je wydać to się nazywa teamwork :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj ja sama uwielbiam wydawać pieniążki, ale co poradzić momentami jak nie można bo trzeba coś zaoszczędzić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że tylko mężczyźni potrafią oszczędzać. Sama jestem przykładem na to, że chcieć to móc :). Może nie zarabiam zbyt wiele, ale z każdej wypłaty staram się oszczędzić po 300 złotych - może dla niektórych to niewiele, ale po roku mam pieniądze na wymarzony urlop nad morzem, czy w górach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej, zgadzam się z toba w 100%. Też mi się wydaje, że kobiety dobrze znają się n a finansach. Ale ja nie o tym chciałam. Interesują mnie informacje o tym jak wygląda dokładnie przekształcenie spółki cywilnej w jawną i zastanawiam się czy mogłabyś poruszyć ten temat. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uważam ze to po prostu czysty przypadek.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja myślę że kobiety nie piszą bo nie oszczędzają. a jak już oszczędzają to woje ale wydają czyjeś :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Kobiety są mistrzyniami oszczędzania i planowania wydatków. Rodzina, dom, przyjemności, wszystko to muszą ogarnąć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piszą, piszą! I to coraz więcej! Powiem szczerze, ale wolę czytać blogi pisane przez kobiety, ponieważ dają bardziej praktyczne porady!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wolę te kobiece, ale ciągle mam niedosyt.

   Usuń

Prześlij komentarz

Miło mi będzie jeśli podzielisz się ze mną swoją opiną!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
blog Kobieta Zaradna Finansowo na Facebooku!