Akcja: Nie płać za konto osobiste!

Czy wiesz, że Polacy wydają średnio od 120 do 200 zł rocznie za prowadzenie konta?
Do tego dochodzą opłaty za kartę, wypłaty z bankomatów czy przelewy!

Opłaty jakie ponosimy za konto i karty są jednymi z najwyższych w Europie!

Dlaczego mamy płacić za konta, które w innych krajach oferowane są bezpłatnie!?
Dlatego: opłatom za konto mówimy NIE!
Oto lista bezpłatnych kont osobistych, za które nie poniesiesz żadnych opłat bezwarunkowo lub spełniając określone, ale łatwe do spełnienia warunki [klikając w nazwę konta przeniesiesz się do wybranej oferty]:


Nest Konto (Nest Bank)

Konto osobiste Nest Banku to rachunek za bezwarunkowe 0 zł z bezpłatną kartą wydawaną do konta. Do tego klienci nie płacą za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz mogą za darmo wpłacać gotówkę w ponad 2500 wpłatomatach sieci Euronet.


Konto 360º (Bank Millennium)

Konto 360º Banku Millennium daje Klientowi możliwość zaoszczędzenia na wielu opłatach. Bezpłatne jest: prowadzenie konta i karty (przy zasileniu konta kwotą 1000 zł i jednej płatności bezgotówkowej kartą debetową), przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów Polsce i za granicą, a dodatkowo pomoc medyczna i techniczna.


Inteligo (PKO Bank Polski) • bezpłatne i w pełni mobilne konto Inteligo
 • 0 zł za prowadzenie konta i krajowe przelewy przez Internet
 • 0 zł za wypłaty z szerokiej sieci bankomatów PKO Banku Polskiego i BZ WBK
 • 0 zł za kartę, wystarczą płatności bezgotówkowe na min. 100 zł miesięcznie • Konto Wymarzone (Raiffeisen Polbank)

  Wymarzone Konto Osobiste Raiffeisen Polbanku to oprocentowany rachunek za 0 zł opłaty miesięcznej za jego prowadzenie. GWARANTOWANE 0 zł jest również za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty, za wypłaty z wybranych bankomatów sieci Euronet z kartą Wymarzona Visa oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju z kartą Mastercard Debit. Dodatkowo, wszystkie środki zgromadzone na koncie są oprocentowane dzięki automatycznej funkcji oszczędzania.


  Konto Wyższej Jakości (Alior Bank)

  Produkt gwarantuje 0 zł za konto, kartę oraz wszystkie operacje i usługi, 5 lat gwarancji niezmienności warunków oraz mobilny dostęp do konta dzięki nowoczesnej aplikacji i możliwość skorzystania z limitu w koncie nawet do 100 tys. zł!  Jeśli uważasz, że również inne konto powinno znaleźć się w tym zacnym gronie to daj mi proszę znać w komentarzu.  Pamiętaj aby zawsze przed podpisaniem Umowy,
  zapoznać się ze szczegółami oferty na stronie banku!

  Skorzystaj i ciesz się bezpłatnym kontem!
  Zapisz się na newsletter.
  Wpisz adres email.

  Uwaga końcowa: w tym artykule znajdują się linki do wszystkich opisanych kont. Część z nich to tzw. linki afiliacyjne. Jeśli klikniesz w taki link i założysz konto, to ja otrzymam prowizję za skorzystanie z mojego polecenia. Nie ponosisz z tego tytułu żadnych kosztów!

  Komentarze

  1. Zgadzam się całkowicie. STOP dla opłat. Osobiście korzystam z nest banku od dłuższego czasu i póki co wszystko jest darmowe, głównie dlatego, że to nowy bank, ale zdecydowanie polecam.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Dzięki Mariusz za Twój głos. Faktycznie oferta Nest Banku jest aktualnie najlepsza na rynku. Oby tak zostało!

    Usuń
   2. Szanowny Panie Mariuszu, faktycznie Nest Konto Nest Banku jest zupełnie bezwarunkowe. Za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie pierwszej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy, że podpisze się dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

    Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

    Pozdrawiam,
    Opiekun Klienta Nest Bank
    nestbank.pl

    Usuń
  2. Co do darmowych kont to mam mieszane uczucia. Paradoksalnie chcemy obsługi za darmo, a z drugiej strony Bank to nie wolontariusz. Ktoś za to i tak musi zapłacić. Nie mniej jednak popieram, jak nie muszę to nie płacę a kont mam wiele. Proste zachowanie homo oeconomicusa.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Dariusz, płacisz bankowi trzymając swoje pieniądze na nieoprocentowanym koncie. Czy to nie wystarczy?

    Usuń
   2. Karolina. Ja nic nie płacę. Wątpię abyś i Ty płaciła. Nie mamy w PL ujemnych stóp procentowych.To nie jest stosowne porównanie. To czy Bank zarabia to inna sprawa. Nie muszę trzymać kasy na nieoprocentowanym koncie. Mogę zasilać je stricte pod transakcje kartą debetową z money backiem. Nawet jeżeli konto i karta są za darmo to jest to złudne. Ktoś za to mimo wszystko płaci.

    Usuń
   3. Ja nie płacę :) ale zdziwiłbyś się ilu ludzi trzyma pieniądze na nieoprocentowanych kontach, za które płaci. A dodatkowo płaci za przelewy, wypłaty w bankomacie. Jeśli można takich opłat unikać to ja ich unikam. Kropka.

    Usuń
  3. Bardzo przydatne zestawienie. Warto przeglądać oferty różnych banków i robić sobie tego typu spisy aby móc wybrać najlepszą i co najważniejsze bezpłatną ofertę.

   OdpowiedzUsuń
  4. Mieszkam w UK ok. 12 lat i jedyne bezplatne konta to te podstawowe, przy ktorych nie ma overdraft albo karty kredytowej. Aby np. starac sie o hipoteke, trzeba miec konto, za ktore sie placi - wszystko jest wliczane do zdolnosci kredytowej.

   Pozdrawiam,

   Beata

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Dziękuję Beata za Twój komentarz! Pamiętaj, że nie każdy korzysta z overdaftu czy karty kredytowej. Powyższe konta również można zaliczyć do tych podstawowych. Rozumiem jednak, że jeśli ktoś w UK będzie się starać o kredyt to może potrzebować innego konta. W Polsce jednak takie konta to nadal rodzynki, których niewiele w ofertach bankowych.

    Usuń
  5. Tak to są naprawdę spore opłaty. Właściwie póki nie znalazłem tego wpisu, to nawet nie zdawałem sobie sprawy ile "drobnych" mi ucieka w ten sposób i jak potem takie drobne się sumują.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Teraz wiesz :) Pytanie co zrobisz z tą wiedzą?

    Usuń
  6. Też sobie ostatnio zrobiłam takie podsumowanie, ile wydaję rocznie na prowadzenie konta. Wyszło mi prawie 150 zł i powiedziałam dość. Jestem na etapie poszukiwania zupełnie darmowego konta. Takiego bez opłat za karte, prowadzenie, wypłaty z bankomatów, przelewy internetowe etc. Aaa no i nie interesują mnie konta, które są darmowe tylko po spełnieniu jakichś warunków, jak np. w Millenium, Raiffeisen czy Aliorze. Nest ok, ale podobno lepsze jest Orange Finanse.

   OdpowiedzUsuń
  7. Ja właśnie założyłam konto w nestbanku i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej miałam konto w mBanku i niestety nie przywiązywałam wagi do nowo przysyłanych regulaminów. Kiedyś to konto było za 0 zł, a póżniej doszła opłata za kartę jeśli nie zrealizuje się zakupów do określonej kwoty. 6 zł to nie niby nie dużo, ale z jakiej racji mam płacić ?

   OdpowiedzUsuń

  Prześlij komentarz

  Miło mi będzie jeśli podzielisz się ze mną swoją opiną!
  Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
  blog Kobieta Zaradna Finansowo na Facebooku!