Pierwsze urodziny bloga Bogatym Być

Minął rok odkąd na tym blogu pojawił się pierwszy post, zatem dziś blog obchodzi pierwsze urodziny.


Kim jestem? Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie trochę więcej kliknij tu.

Głównym motywem powstania bloga jest zebranie miliona złotych.Cel bardzo ambitny a według wielu nierealny do spełnienia. Niemniej nadal się go trzymam choć przyznam, że obok niego coraz bardziej istotna , w porównaniu do początków mojego blogowania, staje się dla mnie po prostu kontrola wydatków i generalnie rzecz biorąc mądre oszczędzanie. Wynika to z faktu, że na pewnym etapie mojego życia zraziłam się dość mocno do inwestowania. Cały czas próbuję przełamać tą barierę, ale obecnie moja aktywność w dziedzinie domowych finansów to przede wszystkim oszczędzanie i bezpieczne lokowanie pieniędzy. Jednak nie zamierzam na tym poprzestać bo inwestycje do klucz do osiągnięcia założonego przeze mnie celu. W kręgach moich zainteresowań jest też uzyskiwanie "względnie pasywnego dochodu" - napisałam to w cudzysłowie gdyż nie wiem czy możliwe jest zrobienie czegoś raz i czerpanie z tego dochodu bez potrzeby jakiejkolwiek dalszej pracy (choćby w formie kontroli) czy ingerencji w to gotowe dzieło.

W kwestii finansów: fundusz bloga to obecnie 5600 zł i rośnie :). Obok niego powstał fundusz bezpieczeństwa, który pozwala mi niemal na pokrycie dwumiesięcznych wydatków. Nie jest to może jakiś powalający sukces, ale zważywszy na to jak zaczynałam postęp jest dobrze widoczny.

Od czasu kiedy powstał blog ukazało się 57 postów, z bardzo różną częstotliwością nad czym bardzo ubolewam. Niektóre z nich dość licznie komentowane za co bardzo dziękuję. Dyskusje pod postem to dla mnie wartość dodana do głównej misji bloga. Ruch na blogu nie jest jednak wyłącznie moją zasługą, ale również tych blogerów, którzy na swojej stronie umieścili odnośnik do Bogatym Być. Zapraszam do zakładki "Ciekawie o Finansach i nie tylko" po prawej stronie.

Czytnik RSS wskazuje obecnie prawie 200 subskrybentów. Aby dowiedzieć się czym jest RSS kliknij tu. Aby zaprenumerować nowe posty na blogu kliknij tu.

Czego sobie życzę na kolejny rok? Aby mieć więcej czasu na prowadzenie bloga oraz sił do kontynuowania przyjętych celów a także inspirujących wpisów, które uświadomią innym, że los leży w ich własnych rękach.

Komentarze

 1. Wszystkiego najlepszego :) Spełnienia życzeń i dużo kasy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ponoć początki są najgorsze... więc trzeba się cieszyć, że masz je już za sobą. Mój blog ma dopiero miesiąc ale już traktuję go jak własne dziecko ;-)

  Życzę wytrwałości

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulację i oby tak dalej :) U mnie w lipcu będzie już dwa latka :)

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje ! Wszystkiego najlepszego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Serdeczne gratulacje :-) Teraz już będzie "z górki" :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. @ Cheed, Integralny, Paweł Kata

  Dziękuję Panowie!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Również gratuluj. Dobrze że wyznaczyłeś sobie jakiś cel. Niemniej jednak główną przyczyną tego że ludzie nie realizują swoich celów jest to że są one nieosiągalne.

  Ja na przykład wyznaczyłem sobie cel zdobycia 20 euro dziennie poprzez zarabianie na stronach internetowych i myślę że jest to bardziej możliwe do spełnienia. Niemniej jednak życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miejmy nadzieje, że przy już drugiej rocznicy bloga uzbierasz planowany milion złotych. Czego Ci życzyć? Szybkiego dojścia do bogactwa, i aby pieniądze pracowały dla Ciebie, a nie Ty dla pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Miło mi będzie jeśli podzielisz się ze mną swoją opiną!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
blog Kobieta Zaradna Finansowo na Facebooku!